Haber

Narkotik Polisi Breaking Bad Dizisi Konusunda Aileleri Uyardı

Bağcılar Belediye Başkanlığı Sahnesinde düzenlenen seminerde İstanbul Narkotik Polisi, “En İyi Narkotik Polisi Anne” konulu sunum yaptı. Bilgi veren polis ekipleri, metamfetamin adlı uyuşturucu maddenin gençler arasında yayılmasının nedeninin Breaking Bad dizisi olduğunu belirterek aileleri uyardı.

İçişleri Bakanlığı’nın hayata geçirdiği “Anne En İyi Narkotik Polis” projesi kapsamında Bağcılar Belediyesi’nde bir çalışanın katılımıyla gerçekleştirilen programın amacı, kitlesel velilerdi. Semineri gerçekleştiren uzman polis memuru, çalışanları uyuşturucu sorununun tanımı, türleri ve zararları hakkında bilgilendirdi. Uyuşturucu sorununun vücut üzerindeki etkisi, Çocuklar ve gençler üzerindeki olumsuz etkileri seminerde detaylı bir şekilde anlatıldı.

“Çocuklarımızı Uyuşturucudan Koruyalım”

Türkiye’de dijital platformlarda yayınlanan bu dizinin popülaritesinin gençler arasında uyuşturucu kullanımını teşvik ettiğini belirten polis memuru, “Metanfetamin şu anda ülkemizde en çok kullanılan ikinci uyuşturucu. Bir dizi sayesinde maalesef insanlar meraktan etkilenerek uyuşturucu kullanmış ve bağımlı hale gelmiştir. Form olarak limon tuzuna, kaya tuzuna benzer. Bu konuya piyasada buz, kristal veya elmas adlarını verdiler. En iyi aşçıyı getirin, metamfetamin ve limon tuzu arasındaki farkı anlayamaz. Metamfetamin kokusuz ve şeffaf poşette satılmaktadır. İstanbul’da en ucuz ve en çok kullanılan ilaçlardan biridir. Çocuklarımızı madde bağımlılığından koruyalım” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ikizceajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu